This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.
RSS
 

DUCHOWA SPUŚCIZNA RODU BRUELLÓW

31 sty

W pierwszych dniach stycznia 2013 r. ukazał się „Kalendarz Beskidzki na rok 2013” wydany przez Towarzystwo Przyjaciół Bielska Białej i Podbeskidzia we współpracy z Towarzystwem Miłośników Ziemi Bielsko-Bialskiej.                    

Wśród ciekawych artykułów o ludziach Podbeskidzia i Śląska Cieszyńskiego znajduje się także artykuł: „Duchowa spuścizna rodu Bruellów” pióra pana Marka Cieślara z Cieszyna, radcy Rady Synodalnej Synodu Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP. Marek Cieślar urodził się dnia 31 maja 1957 roku w Wiśle. Jest absolwentem Wydziału Nauk Społecznych i Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W roku 1981 uzyskał tytuł magistra politologii i dziennikarstwa. W latach 1983-1990 był kierownikiem pierwszej księgarni ewangelickiej „Logos” w Cieszynie. W latach 1991-1995 był również kierownikiem księgarni „Shalom” w Ustroniu. Od 1996 do 2002 roku redagował cykl audycji radiowych „Wędrówka przez Biblię” dla międzynarodowej sieci Trans Word Radio. Od 2002 roku do dzisiaj jest redaktorem programu radiowego „Po prostu” w ramach działalności Centrum Misji i Ewangelizacji w Dzięgielowie na Śląsku Cieszyńskim. Luterańska audycja „Po prostu” jest emitowana w śląskim Radiu CCM w Gliwicach. Żonaty jest z mgr teol. Elżbietą z domu Siąkowska. Są rodzicami dwóch dorosłych córek.

ś.p. ks. Tomasz Manfred Bruell (1933-2011)

śp. ks. Tomasz Manfred Bruell (1933-2011)

Artykuł mgr. Marka Cieślara przekazuje w sposób bardzo ciekawy, oparty na źródłowych materiałach, życie i działalność zmarłego w dniu 1 marca 2011 r. naszego Brata i Kolegę w Urzędzie Kościoła śp. Księdza Tomasza Manfreda Bruella (Brülla), duszpasterza ewangelizacyjno – misyjnego Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego w RP, syna dr. Oswalda Bruella z Bielska – Białej i jego małżonki Herminy z domu Cieślar z Wisły, ich pochodzenie, jego najbliższą rodzinę (żona diakon mgr Janina Kisza Bruell oraz synowie: ks. Daniel Brüll i Andrzej Bruell), działalność jego i jego najbliższych w Kościele.

Artykuł został także osobno wydany przez Ośrodek Wydawniczy „Augustana” w Bielsku – Białej jako osobna odbitka – broszura, którą można nabyć w cenie 3.50 zł. zarówno w Księgarni „WARTO” w Cieszynie (także  i     pocztą) ul. Wyższa Brama  lub w kancelarii Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Cieszynie, plac Kościelny.

Na zdjęciu: mały Tomasz Bruell

Pogrzeb ś.p. ks. Tomasza Manfreda Bruella (7 marzec 2011 r.)

Pogrzeb śp. ks. Tomasza Manfreda Bruella (7 marzec 2011 r.)