Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
RSS
 

INSTALACJA BISKUPA MARTINA LINDA (11 stycznia 2014)

29 sty

W sobotę, dnia 11 stycznia 2014 r. w kościele luterańskim króla Gustawa Adolfa w Liverpoolu (Anglia) odbyła się instalacja (ingres) emerytowanego biskupa diecezjalnego Kościoła Szwedzkiego diecezji Linköping wybranego przez nadzwyczajny Synod Kościoła w dniu 5 października 2013 r. na zwierzchnika Luterańskiego Kościoła w Wielkiej Brytanii  (LCiGB)  ks. biskupa dr. Martina Linda (69)  (http://wsluzbieslowa.c0.pl/?p=4112).      Uroczystości przewodniczyli ustępujący biskupi: Walter Jagucki i Jana Jeruma-Grinberga.

Koncelebrowanej luterańskiej mszy przewodniczył ks. biskup dr Martin Lind.

Luterański Kościół w Wielkiej Brytanii  (LCiGB) podczas zjazdu zwierzchników Kościołów Luterańskich  i Anglikańskich „Wspólnoty z Porvoo” w Islandii w Reykjaviku w dniach 20-22 października 2013 r. został oficjalnie przyjęty do „Wspólnoty z Porvoo” praktykującą wspólnotę ołtarza, ambony i urzędu kościelnego.