Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
RSS
 

ZMARŁA EM. DYREKTOR DS. OPIEKI ZDROWOTNEJ W CIESZYNIE Ś.P. DANUTA BŁAHUT–ZALESKA

14 lut

Dzisiaj tj. w dniu 14 lutego 2014 r. o godzinie 17.25 zmarła w swoim domu w Cieszynie  w wieku 65 lat ś.p. Danuta Błahut Zaleska, lekarz i em. dyrektor ds. Opieki Zdrowotnej w Śląskim Szpitalu w Cieszynie.

Zmarła była  córką Emila i Malwiny z domu Kubisz. Całe ofiarne życie lekarki związane było ze Szpitalem Śląskim w Cieszynie. Pracowała na Oddziale Chorób Wewnętrznych, przez 16 lat jako z-ca ordynatora, następnie objęła stanowisko Zastępcy Dyrektora ds. opieki zdrowotnej.
W ostatnich latach życia została wicedyrektorem Pogotowia Ratunkowego w Cieszynie oraz lekarzem Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Sióstr Boromeuszek w Cieszynie, wykonywała też pracę dydaktyczną w Szkole Organizacji i Zarządzania.
Od kilkunastu lat, z ramienia Diakonii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, brała udział w międzynarodowych konferencjach lekarzy  – chrześcijan organizowanych przez EKD w Niemczech.

Danuta Błahut-Zaleska pozostawiła męża, syna, córkę, zięcia i dwie siostry z rodzinami.

Pogrzeb odbędzie się we wtorek, 18 lutego, o godz.12.00  z kościoła Jezusowego w Cieszynie na cmentarz ewangelicki przy ul. Bielskiej.

Tak o tym zasłużonym lekarzu pisał Szpital Śląski w Cieszynie  w dniu przejścia na emeryturę:

„W dniu 20 kwietnia 2010 r. miało miejsce uroczyste pożegnanie Dyrektor ds. Opieki Zdrowotnej Danuty Błahut-Zaleskiej, która po 35 latach pracy przeszła na zasłużoną emeryturę. Funkcję dyrektora pełniła od 1997 r., wcześniej pracowała między innymi jako Kierownik Pracowni Izotopowej oraz Zastępca Ordynatora w Oddziale Chorób Wewnętrznych. Przez cały okres zatrudnienia wykazywała się ogromnym zaangażowaniem, pracę lekarza łączyła z pasją, najważniejsze zawsze było dla Niej dobro pacjenta.

Danuta Błahut-Zaleska w swojej pracy kontynuowała rodzinną tradycję, którą rozpoczął jej dziadekJan Kubisz, był pierwszym polskim dyrektorem Szpitala w latach 1930 – 1948. Ojciec, Emil Błahut pracował przez 31 lat, rozpoczynając swoją pracę na Oddziale Wewnętrznym, następnie jako ordynator oddziału zakaźnego i zastępca dyrektora ds. lecznictwa. Obecnie pracuje już czwarte pokolenie rodziny Pani Dyrektor, córka Anna, jest lekarzem w Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym.

Składamy serdeczne podziękowania za wieloletnie zaangażowanie w pracy zawodowej. Życzymy, aby wszystkie plany i marzenia odkładane na później spełniły się właśnie teraz.
Życzymy również dobrego zdrowia, pogody ducha, ciepła i spokoju w życiu osobistym.”

+++

Niestety, te piękne życzenia nie zupełnie się spełniły. Po ciężkiej chorobie Pani Dyrektor Danuta Błahut-Zaleska dzisiaj odeszła od swoich najbliższych i od tych, którym całym sercem przez wiele lat służyła.

+++

Niech odpoczywa w pokoju u Pana, który jest Bogiem żywych i umarłych. Zasmuconej rodzinie składamy wyrazy szczerego współczucia i Bożej pociechy w smutku i żałobie!