Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
RSS
 

34 DNI KOŚCIOŁA EWANGELICKIEGO W NIEMCZECH (KIRCHENTAG)

W Niemczech, w Hamburgu, w dniach od 1 do 5 maja 2013 r. odbywały  34 Dni Kościoła Ewangelickiego w Niemczech [KIRCHENTAG]. Jak relacjonuje główny polski koordynator ks. dyrektor Jerzy Below (Bielsko-Biała):

„Tym razem Hamburg gości ponad 120.000 uczestników z Niemiec i liczną reprezentację zagraniczną. Oficjalnym rozpoczęciem były 4 nabożeństwa w centrum miasta. Jedno z nich odbyło się na placu przed ratuszem. (…)  Z Polski przyjechało prawie 300 ewangelików.”

Na zdjęciu: miejscowy proboszcz luterański ks. Michael Watzlawik (Hamburg)

W tzw. „Głównym kościele” Hamburga, którym jest kościół św. Mikołaja odbyło się także nabożeństwo polsko – niemieckie ze Spowiedzią i Sakramentem Ołtarza, któremu przewodniczyli: proboszcz parafii św. Mikołaja w Hamburgu ks. Michael Watzlawik, a z polskiej strony: ks. radca Janusz Staszczak proboszcz z Koszalina i radca Rady Diecezjalnej Diecezji Pomorsko – Wielkopolskiej oraz ks. Wojciech Froehlich luterański proboszcz w Słupsku.

Ks. Wojciech Froehlich, proboszcz luterański w Słupsku

Ks. Wojciech Froehlich, proboszcz luterański w Słupsku

Od lewej księża: Waclawik,Staszczak i Froehlich wraz z grupą świeckich biorących udział w liturgii.

Od lewej księża: Watzlawik, Staszczak i Froehlich wraz z grupą świeckich biorących udział w liturgii.

Rozdawanie wspólnej Komunii św. w luterańskim kościele w Hamburgu